google-site-verification=zUMO7uWc5uPwjhvQwfU0YW6XolFRWXHcCkmPElmAy_E
google-site-verification=zUMO7uWc5uPwjhvQwfU0YW6XolFRWXHcCkmPElmAy_E

Melissa & Doug | Tøjdyr i plys - Tiger

999,00 DKK

Fragt: 0
Model/Varenr.: 46-12103
Lagerstatus:
Køb nu hos Legeakademiet

Siden er finansieret af reklamelinks. Legetøjseksperten.dk modtager en lille kommission fra produkter købt igennem siden.
Der tages forbehold for eventuelle udsolgte varer, taste fejl og prisændringer.

En smuk, elegant sibirisk tiger, som dit barn kan kramme, putte med og være bedste venner med. Tigeren er hele 182 cm. lang og vil tilføje ethvert rum eller børneværelse et helt særligt, eksotisk pift. Kan tørres af med en fugtig klud, men ikke vaskes i maskine.

Aktiviteten udvikler kompetencer og er skøn for dit barns trivsel:

  • Understøtter dit barns evne til at nære omsorg og empati for andre mennesker.
  • Slip fantasien løs og se, hvor legen fører hen.
  • Vidunderlig for dit barns følesans. En velintegreret følesans gavner trivslen.

Velegnet fra 3 år.

Kender du Melissa & Doug?

Melissa & Doug designer legetøj, som giver deres hjerner og krop mest at lære, fordi det fastholder deres opmærksomhed og pirrer deres nysgerrighed. Derforhar Legeakademiets legetanter haft et godt forhold til det amerikanske legetøjsfirmas dygtige folk.

Melissa & Doug sprudler af nye ideer hvert eneste år, og sortimentet hos os er en buffet af forslag til lærende og udviklende gaver. Sagerne er solide og alsidige, så de fleste af deres varer kan benyttes på mange måder. Det gavner bæredygtigheden, for så er der mere leg uden ekstra forbrug af klodens ressourcer og energi. En solid del af deres legetøj af træ er fra FSC-skov, og de stræber efter at nedbringe CO2-aftrykket.

Se alle vores produkter fra Melissa & Doug her.



Melissa & Doug - Tøjdyr i plys - Tiger. Er velegnet til Følesansen,Empati,Fantasi og passer til aldersgrupperne: 3 år,4 år,5 år,6 år,7 år,8 år,9 år,10 år,11 år
google-site-verification=zUMO7uWc5uPwjhvQwfU0YW6XolFRWXHcCkmPElmAy_E